Materiały dostępne wyłącznie w wersji elektronicznej.

Dzień Rolnictwa Ekologicznego

Utworzono: piątek, 23 wrzesień 2022 Anna Leszkowska

kompozycja

 

 

 

 

 

 

 

 Komisja Europejska przyznała po raz pierwszy unijne nagrody ekologiczne. Zwycięzcy pochodzą z Austrii, Belgii, Chorwacji, Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Szwecji.

Czytaj więcej...

Dostało się następnemu

Utworzono: czwartek, 11 sierpień 2022 Anna Leszkowska

 

Na Kijowskim Uniwersytecie Narodowym im. Tarasa Szewczenki (KNU), wybuchł skandal - pisze Wiktoria Titowa na portalu Ukraina.ru. Wydział Etnologii i Studiów Regionalnych opublikował apel zbiorowy, a raczej donos na swojego kolegę, światowej sławy naukowca i doktora historii oraz nauk fizycznych i matematycznych Stefana Maszkiewicza:

Czytaj więcej...

Radioaktywny ocean

Utworzono: niedziela, 14 sierpień 2022 Anna Leszkowska

Jak podaje Global Times, japoński rząd podjął jednostronnie decyzję o wypuszczeniu wiosną 2023 roku do Oceanu Spokojnego ponad 1 miliona ton skażonej radioaktywnie wody z elektrowni jądrowej w Fukushimie.

Czytaj więcej...

Nie żyje prof. Jerzy Kleer

Utworzono: środa, 10 sierpień 2022 Anna Leszkowska


kleer227 lipca 2022 zmarł prof. Jerzy Kleer – znany ekonomista, humanista, wieloletni wiceprzewodniczący Komitetu Prognoz PAN Polska 2000+, de facto kierujący pracą tego ważnego naukowego gremium, potrzebnego nie tylko polskiej nauce.

Czytaj więcej...

Zmian w nauce ciąg dalszy

Utworzono: piątek, 12 sierpień 2022 Anna Leszkowska


Kilka dni temu pisaliśmy o karuzeli zmian w NCBR (A w nauce kręci się), dzisiaj podajemy kolejne zmiany, tym razem w Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA).

Czytaj więcej...

A w nauce kręci się...

Utworzono: wtorek, 09 sierpień 2022 Anna Leszkowska


Dzisiaj, tj. 9.08.22 nastąpiła kolejna zmiana na stanowisku dyrektora NCBR – jednej z dwu agencji MEiN (druga to NCN), powołanej do realizacji zadań z zakresu polityki naukowej naukowej, naukowo-technicznej i innowacyjnej państwa. Zmiany dyrektorów w tej agencji następują średnio co trzy lata (tylko jeden pełnił tę funkcję 5 lat).
Jak wynika z informacji NCBR (od 1.08.22 przyporządkowanemu już nie MEiN, ale ministerstwu funduszy i polityki regionalnej), dotychczasowego dyrektora dr. Remigiusza Kopoczka (który pełnił tę funkcję od lutego tego roku, a 20.07.22 został powołany na czteroletnią kadencję), zastąpił dr Paweł Kuch.

Czytaj więcej...

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd