Materiały dostępne wyłącznie w wersji elektronicznej.

Warszawska szkoła realizmu politycznego

Utworzono: piątek, 15 październik 2021 Anna Leszkowska


W Muzeum Niepodległości w Warszawie, odbyła się 2.10.21 bardzo interesująca debata politologiczna na temat stosunków Polski z Białorusią. Uczestniczyli w niej m.in. prof. prof. Stanisław Bieleń i Andrzej Wierzbicki z Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego oraz prof. Maria Szyszkowska z Wydziału Prawa i Administracji UW.
Organizatorem konferencji było Stowarzyszenie Polska – Białoruś.

Poniżej zamieszczamy link do konferencji, o której napiszemy w najbliższym numerze Spraw Nauki:

https://www.youtube.com/watch?v=KVbWNRz1zRM

Komitet Prognoz PAN o świecie

Utworzono: środa, 13 październik 2021 Anna Leszkowska

KP 1Ukazał się kolejny tom prac Komitetu Prognoz PAN Polska 2000 Plus zatytułowany: Zmieniający się świat a globalizacja pod redakcją naukową Jerzego Kleera i Konrada Prandeckiego.

Czytaj więcej...

Ulubiony inżynier Hitlera

Utworzono: piątek, 15 październik 2021 Anna Leszkowska

porschePorsche  -jeden z najznakomitszych konstruktorów i wynalazców, profesor na Uniwersytecie w Stuttgarcie  - był pupilkiem Hitlera i beneficjentem prowadzonej przez niego wojny i trudno przypuszczać, aby nie wiedział o zbrodniach Niemców, ani nie był świadomy tego, że jego praca przyczynia się do zbrodni wojennych.

Czytaj więcej...

Samotność to kosztowna sprawa

Utworzono: poniedziałek, 11 październik 2021 Anna Leszkowska

MaczynskaJeszcze zanim globalna pandemia doprowadziła do wdrożenia w praktyce takich pojęć jak lockdown, czy dystans przestrzenny/fizyczny (nieprawidłowo w polskiej publicystyce określany jako „społeczny”), samotność była na najlepszej drodze, aby stać się słowem definiującym stan ludzkości w XXI wieku. Związane jest to z dokonującym się we współczesnym świecie procesem rozpadu „tkanki wspólnoty”, co zagraża relacjom społecznym i życiu osobistemu.

Więcej - Samotność to kosztowna sprawa

O pochodzie konserwatyzmu w Polsce

Utworzono: czwartek, 14 październik 2021 Anna Leszkowska

Czarnecki do zajawkiOkazało się, iż faszyzm i jego gloryfikacja są obecne w polskim życiu codziennym na dobre. Do tej pory mówili o tym tylko jacyś niepoprawni sceptycy, pesymiści, na pewno „lewacy”, „komuniści” oraz związani z tymi środowiskami „jajogłowi” z kilku stowarzyszeń rejestrujących i prezentujących medialnie przestępstwa na tle rasizmu, ksenofobii, antysemityzmu itd.

Czytaj więcej...

Fizycy nad Brdą

Utworzono: czwartek, 16 wrzesień 2021 Anna Leszkowska


fizycyJuż w najbliższy poniedziałek, 20.09.21, w gmachu Opery Nova w Bydgoszczy fizycy z Polski i zagranicy uroczyście zainaugurują 47 Zjazd Fizyków Polskich.
Jednak już w piątek, 17.09.21, na Placu Teatralnym w Bydgoszczy zostanie otwarta wystawa o naukowcach światowego formatu wywodzących się z miasta i regionu.
Z kolei w niedzielę i poniedziałek ze Starego Rynku i Wyspy Młyńskiej wystartują dwie unikatowe sondy stratosferyczne.

Czytaj więcej...

DMC Firewall is a Joomla Security extension!