Materiały dostępne wyłącznie w wersji elektronicznej.

Nowości w konkursach NCN

Utworzono: czwartek, 20 wrzesień 2018 Anna Leszkowska

 

Narodowe Centrum Nauki po raz szesnasty ogłasza nabór wniosków w konkursach Opus i Preludium, a po raz czternasty w konkursie Sonata. W konkursach krajowych do zdobycia jest łącznie 480 mln zł.
We współpracy z Niemiecką Wspólnotą Badawczą zostaje natomiast uruchomiony Beethoven Classic 3 oraz nowość – Beethoven Life 1. W konkursach międzynarodowych naukowcy mogą pozyskać 50 mln zł. Łącznie do zdobycia w otwieranych właśnie konkursach jest rekordowa pula 530 mln zł.

Czytaj więcej...

Pierwsi beneficjenci Miniatury 2

Utworzono: środa, 01 sierpień 2018 Anna Leszkowska

Miniatura to konkurs Narodowego Centrum Nauki związany z działaniami naukowymi służącymi realizacji badań podstawowych. 
Nabór wniosków w tym konkursie jest prowadzony w trybie ciągłym, a cykl oceny jest skrócony do czterech miesięcy.

Czytaj więcej...

Edukacja 4.0 - dokąd zmierzamy?

Utworzono: czwartek, 16 sierpień 2018 Anna Leszkowska

Instytut Innowacyjnej Edukacji oraz Instytut Pedagogiczny Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu organizują 13.09.18 konferencję dotyczącą nowoczesnej edukacji dla nowoczesnego społeczeństwa.
Celem konferencji jest określenie miejsca i roli mediów elektronicznych w procesie edukacji w kontekście potrzeby kształcenia dla przyszłości.

Czytaj więcej...

Sonatina z Uwerturą

Utworzono: wtorek, 31 lipiec 2018 Anna Leszkowska

W Narodowym Centrum Nauki rozstrzygnięto dwa konkursy – Sonatinę oraz Uwerturę. W drugiej edycji konkursu Sonatina dedykowanemu naukowcom rozpoczynającym karierę badawczą przyznano na projekty i międzynarodowe staże ponad 30 mln zł. 
W konkursie Uwertura 2 na staże w zagranicznych zespołach naukowych realizujących granty ERC do NCN wpłynęło 21 wniosków, spośród których finansowanie w łącznej kwocie niemal 673 tys. zł uzyskało 8 naukowców.

Czytaj więcej...

Syros

Utworzono: środa, 01 sierpień 2018 Anna Leszkowska


MZ3W Muzeum Ziemi PAN w Warszawie do 16 września 2018 czynna będzie wystawa malarstwa Zbigniewa Nowosadzkiego pn. Syros. 
Na wystawie pokazano cykl obrazów, które powstały w latach 2017-2018.

Czytaj więcej...

Odeszła nasza Hania

Utworzono: środa, 25 lipiec 2018 Anna Leszkowska

Hania21 lipca 2018 odeszła od nas nasza koleżanka Hanna Lewandowska-Dobrowolska.


Lata całe zajmowała się naukami rolniczymi i znała całe chyba środowisko naukowe pracujące w tym obszarze. „Trzymała rękę na pulsie” najnowszych badań i osiągnięć w tej dziedzinie i popularyzowała je – najpierw w prasie rolniczej, potem w miesięczniku „Nauka i Przyszłość” wydawanym przez PAN, wreszcie – w "Sprawach Nauki", wydawanych przez KBN.

Czytaj więcej...

Our website is protected by DMC Firewall!