Materiały dostępne wyłącznie w wersji elektronicznej.

W obliczu kamienia

Utworzono: środa, 17 kwiecień 2019 Anna Leszkowska


4W Muzeum Ziemi PAN w Warszawie do 16.05.19 czynna będzie wystawa rzeźby Beaty Czapskiej pn.W obliczu kamienia. Jest to kolejna wystawa z cyklu Natura - sztuka.

Czytaj więcej...

Unikatowe stanowiska paleontologiczne

Utworzono: poniedziałek, 25 marzec 2019 Anna Leszkowska


mzpan 17 kwietnia 2019 o godz. 13 w Muzeum Ziemi PAN w Warszawie odbędzie się trzecie spotkanie z cyklu „Wykłady Paleontologiczne Muzeum Ziemi”.
Podczas wykładów popularnonaukowych przedstawiane są najciekawsze zagadnienia dotyczące paleontologii, paleobiologii i historii życia na Ziemi.

Czytaj więcej...

Instytut (nie)naukowy

Utworzono: piątek, 12 kwiecień 2019 Anna Leszkowska


Z kontroli NIK przeprowadzonej w Instytucie Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur wynika, że podstawą gospodarki finansowej był najem powierzchni biurowej, a nie działalność merytoryczna, badawczo - naukowa, na którą instytut otrzymywał dotacje. Mimo złej sytuacji finansowej w instytucie zatrudniano kolejnych pracowników i podwyższano płace. Ponadto jego były dyrektor w sposób nieprzejrzysty, bez opinii i konsultacji, podpisał ugodę z dłużnikiem Instytutu. Zrezygnowano z dochodzenia przed sądem zapłaty ok. 745 tys. zł w zamian za zobowiązanie uiszczenia 100 tys. zł.

Czytaj więcej...

Fotografia przyrody w Muzeum Ziemi PAN

Utworzono: niedziela, 10 marzec 2019 Anna Leszkowska

mz2Nasze fascynacje 2019 to tytuł wystawy fotografii przyrodniczej, jaką można oglądać w Muzeum Ziemi PAN w Warszawie do 14.04.19.

Czytaj więcej...

Debata o oświacie

Utworzono: piątek, 12 kwiecień 2019 Anna Leszkowska

 

Sześć organizacji samorządowych: Związek Miast Polskich, Związek Powiatów Polskich, Związek Gmin Wiejskich, Związek Województw, Unia Metropolii Polskich oraz Unia Miasteczek Polskich zorganizowały 11 kwietnia br. w Warszawie II Samorządową debatę oświatową.
Debata była kolejną próbą zwrócenia rządzącym uwagi na rolę samorządów w finansowaniu i kształtowaniu oświaty w Polsce, a fakt, iż spotkanie przypadło na czwarty dzień ogólnopolskiego strajku nauczycieli, dodało mu szczególnego dramatyzmu.

Czytaj więcej...

Ćwierć miliona z NCN

Utworzono: wtorek, 19 luty 2019 Anna Leszkowska

Już po raz dziesiąty Narodowe Centrum Nauki finansuje badania podstawowe w konkursie Maestro, a po raz ósmy w konkursie Sonata bis. Po raz ostatni rozstrzygnięto natomiast konkurs Harmonia na projekty realizowane w ramach współpracy międzynarodowej.

Czytaj więcej...

Our website is protected by DMC Firewall!