26-27 marca br. w Sobieniach Królewskich  odbędzie się IV Forum Informatyczne dotyczące zarządzania uczelnią. Jego tematem będzie  dostęp do zasobów uczelni poprzez narzędzia mobilne – portale społecznościowe w procesach dydaktycznych.

Uczestnicy Forum -  zorganizowanego przez Centrum Promocji Informatyki - będą  uczestniczyć w  wykładach oraz case studies dotyczących projektowania aplikacji mobilnych na potrzeby uczelni wyższych. Zaplanowane też zostały prezentacje zagadnień dotyczących portali społecznościowych, mobile learning oraz polityki uczelni w social media. Ostatni blok tematyczny dotyczyć  będzie elektronicznego zarządzania zasobem archiwum uczelni, m.in. aspektom komputeryzacji archiwów uczelnianych.

Podczas dwudniowego szkolenia zostaną poruszone takie tematy jak:

- homo numericus idzie na studia

- projektowanie aplikacji mobilnych dla potrzeb wyższych uczelni. Etapy   prac nad stworzeniem aplikacji mobilnych dla uczelni

- aplikacja mobilna uczelni jako element komunikacji

- "study in Poland" - mobilne dylematy

- zastosowanie narzędzi mobilnych w komunikacji uczelni.

- organizacja i efekty praktyk studenckich w zakresie tworzenia aplikacji na urządzenia mobilne

- strony i aplikacje mobilne - przykłady rozwiązań technologicznych w bibliotekach naukowych

- smartfon jako narzędzie edukacji w szkole wyższej - możliwości i perspektywy zastosowania

- mobile learning - przyszłość wykorzystywania e-learningu

- uczelnie wyższe w mediach społecznościowych

- polityka uczelni w social media

- aspekty prawne komputeryzacji archiwów uczelnianych

- komputeryzacja pracy archiwum szkoły wyższej w zakresie dokumentacji tradycyjnej

- system elektronicznego zarządzania dokumentacją a archiwum szkoły wyższej.

Forum, w którym udział jest bezpłatny, dedykowane jest przede wszystkim przedstawicielom uczelni, zwłaszcza osobom odpowiedzialnym  za informatyzację uczelni, zarządzanie jej strukturami i administrowanie systemami  informatycznymi.

Organizator zapewnia bezpłatny transport autokarem spod Pałacu Kultury.

Więcej o wydarzeniu - http://www.cpi.com.pl/imprezy/2014/fizu/index.php

Tam też formularz zgłoszeniowy.