Politechnika Gdańska ogłasza ogólnopolski konkurs fotograficzny! Na zwycięzców czekają wysokie nagrody i wystawy w atrakcyjnych przestrzeniach publicznych Gdańska.

Pula nagród w konkursie to 14 tys. złotych. Jury złożone z przedstawicieli ZPAF i PG przyzna następujące nagrody: 4,5 tys. za I miejsce, 3 tys. za II miejsce i 1500 zł za miejsce III. Przewidziano 5 równorzędnych wyróżnień z nagrodą wysokości 1 tys. zł.

Organizatorami przedsięwzięcia są Politechnika i Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Gdański. Celem konkursu "Politechnika Gdańska w Roku Jubileuszowym" jest ukazanie uczelni jako żywego, innowacyjnego ośrodka naukowego z bogatymi tradycjami, którego głównymi atrybutami są pracownicy naukowi, studenci, kampus akademicki oraz infrastruktura badawczo-naukowa. Cenione będą prace pokazujące uczelnię w sposób żywy i autentyczny, oddziałujące na odbiorcę energią pozytywnego przekazu.

Zwycięskie prace zostaną zaprezentowane na wystawie wędrującej po Gdańsku oraz wydrukowane w katalogu wystawienniczym. Ekspozycja będzie miała premierę na Politechnice Gdańskiej w październiku 2014 roku. Później będzie ją można obejrzeć w kilku ciekawych miejscach w Gdańsku.

Możliwości interpretacji tematu konkursu są bardzo szerokie. Na zdjęciach można pokazać  pracowników naukowych, studentów, laboratoria, kampus i wszelkie obiekty architektoniczne PG. W tematyce mieszczą się także imprezy sportowe i kulturalne związane z życiem uczelni (np. z działalnością Klubu Studentów PG Kwadratowa albo Centrum Sportów Akademickich PG).

Żeby ułatwić uczestnikom zebranie materiału fotograficznego PG organizuje Photo Days w dniach 10-11 kwietnia 2014 r. Osoby, które zgłoszą chęć udziału w tym wydarzeniu będą miały zapewniony dostęp do wybranych laboratoriów i zajęć dydaktycznych. Ilość miejsc ograniczona.

Prace należy nadsyłać do dnia 18 czerwca 2014 roku.

Więcej -  http://pg.edu.pl/110-lat-politechniki-gdanskiej/konkurs-fotograficzny