Materiały dostępne wyłącznie w wersji elektronicznej.

O żywych skamieniałościach

Utworzono: wtorek, 22 styczeń 2019 Anna LeszkowskaMZ wykladCzy istnieją żywe skamieniałości ? – to tytuł wykładu, na jaki zaprasza Muzeum Ziemi PAN w Warszawie w niedzielę 3 lutego 2019 o godzinie 13.00.

Czytaj więcej...

Naukowcy wobec nietolerancji

Utworzono: poniedziałek, 14 styczeń 2019 Anna Leszkowska

Komisja Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej KRASP, Uniwersytet Warszawski, oraz Instytut Problemów Współczesnej Cywilizacji im. Marka Dietricha zorganizowały 11.01.19 na UW konferencję na temat ksenofobii i przemocy pn. „Lęk przed „obcymi” i wrogość wobec nich”.

Czytaj więcej...

Intarg 2019

Utworzono: poniedziałek, 21 styczeń 2019 Anna Leszkowska


INTARG 2019 PLW dniach 4-5.06.19 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (Spodek) w Katowicach odbędą się XII Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji Intarg® 2019 i Intarg Eko.

 

Czytaj więcej...

Spółki celowe w ocenie NIK

Utworzono: piątek, 11 styczeń 2019 Anna Leszkowska

Spółki tworzone przez jednostki naukowe nie sprawdziły się dotychczas jako skuteczne narzędzie pozwalające na transfer wyników badań naukowych lub prac rozwojowych do gospodarki – ocenia NIK. Mimo nakładów finansowych, efekty ich prac są mizerne, a przychody znikome, uzyskiwane głównie z usług doradczych czy szkoleniowych. Spółki generalnie nie otrzymują wyników prac badawczych, które mogłyby podlegać komercjalizacji. Takie uwarunkowania ograniczają więc możliwość osiągnięcia celu, dla którego spółki zostały utworzone.

Czytaj więcej...

Fizycy gospodarce

Utworzono: poniedziałek, 21 styczeń 2019 Anna Leszkowska

W Instytucie Fizyki PAN w Warszawie na konferencji, jaka odbyła się 17.01.19, zaprezentowano wyniki badań naukowców w trzech dziedzinach: diagnostyki nowotworowej, metody walki z superbakteriami oraz nowe techniki produkcji ogniw fotowoltaicznych. Konferencja nosiła tytuł „Fizyka przed wyzwaniami cywilizacyjnymi”.

Czytaj więcej...

Swoją drogą

Utworzono: czwartek, 10 styczeń 2019 Anna Leszkowska


MZ2W Muzeum Ziemi PAN do 28.02.19 czynna jest wystawa malarstwa zatytułowana „Swoją drogą” Magdaleny Hajnosz.

Wystawa wpisuje się w prezentowany od wielu lat w Muzeum Ziemi cykl ekspozycji „Natura – Sztuka”. Artystka wprowadza nas w nastrój oraz tematykę wystawy, a także zachęca do spojrzenia na obrazy w odpowiedni sposób, tak aby pobudzić naszą wyobraźnię i zobaczyć utrwalone na płótnie krajobrazy.

Czytaj więcej...

Our website is protected by DMC Firewall!