Materiały dostępne wyłącznie w wersji elektronicznej.

Dotyk skały

Utworzono: czwartek, 15 listopad 2018 Anna Leszkowska

MZ 2W Muzeum Ziemi PAN w Warszawie można oglądać do 30.12.18 wystawę malarstwa Julii Łukasiak zatytułowaną „Dotyk skały”.

Czytaj więcej...

Społeczeństwo bez ubogich

Utworzono: poniedziałek, 22 październik 2018 Anna Leszkowska

"Społeczeństwo bez ubogich" - pod takim hasłem odbyła się 17.10.18 konferencja naukowa Komitetu Prognoz PAN Polska 2000 Plus. 
Konferencję zorganizowano z okazji jubileuszu dziewięćdziesiątej rocznicy urodzin prof. Leszka Kuźnickiego, Honorowego Przewodniczącego Komitetu.

Czytaj więcej...

Debata u prof. Witolda Modzelewskiego

Utworzono: czwartek, 08 listopad 2018 Anna Leszkowska


W Instytucie Studiów Podatkowych w Warszawie odbyła się 6.11.18 debata "Stosunki polsko-rosyjskie w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości". Powiązana była z inauguracją najnowszej książki prof. Witolda Modzelewskiego „Polska – Rosja. tom V. Myśli o Rosji i bolszewizmie w stulecie niepodległości”.

Czytaj więcej...

NIK o jakości studiów

Utworzono: czwartek, 04 październik 2018 Anna Leszkowska

NIK opublikował wyniki kontroli dotyczącej systemu oceny jakości kształcenia w szkołach wyższych. Jak w nich wynika – na polskich uczelniach brakuje kompleksowej informacji o jakości kształcenia. Wprawdzie Polska Komisja Akredytacyjna wydawała rocznie kilkaset ocen jakości kształcenia, jednak ich jednostkowy charakter nie pozwalał Ministrowi Nauki i Szkolnictwa Wyższego na doskonalenie systemu jakości kształcenia.

Czytaj więcej...

Polska - Rosja w stuleciu

Utworzono: poniedziałek, 29 październik 2018 Anna Leszkowska

Międzyinstytutowa Pracownia Badań nad Rosją i Państwami Poradzieckimi Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW zorganizowała 26.10.18 na Uniwersytecie Warszawskim konferencję zatytułowaną „100-lecie polskiej polityki wschodniej – fatalizm geopolityczny czy klątwa niemocy?”

Czytaj więcej...

Zniszczona przestrzeń

Utworzono: wtorek, 02 październik 2018 Anna Leszkowska


W Instytucie Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN w Warszawie odbyło się 1.10.18 seminarium, którego tematem były społeczne i ekonomiczne koszty bezładu przestrzeni na obszarach wiejskich. Wyniki swoich badań prezentowali: prof. Krystian Heffner oraz dr Piotr Gibas z Katedry Gospodarki Przestrzennej i Środowiskowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Czytaj więcej...

DMC Firewall is a Joomla Security extension!