Materiały dostępne wyłącznie w wersji elektronicznej.

Intarg@2021 online

Utworzono: niedziela, 11 kwiecień 2021 Anna Leszkowskabaner intargTegoroczna 14. edycja Międzynarodowych Targów i Konkursu Wynalazków i Innowacji INTARG® 2021 odbędzie się formule wirtualnej w dniach 15 i 16 czerwca.
Zgłoszenia udziału w Targach przyjmowane są do końca kwietnia 2021.

Czytaj więcej...

Nowy konkurs CHANSE

Utworzono: środa, 17 marzec 2021 Anna Leszkowska

 

Narodowe Centrum Nauki informuje o starcie nowego konkursu na międzynarodowe projekty badawcze w obszarze nauk humanistycznych i społecznych (CHANSE) pt. Transformations: Social and Cultural Dynamics in the Digital Age. Koordynatorem programu CHANSE (Collaboration of Humanities and Social Sciences in Europe) jest Narodowe Centrum Nauki.

Czytaj więcej...

Rozwój produkcji ekologicznej

Utworzono: sobota, 27 marzec 2021 Anna Leszkowska


Komisja Europejska opublikowała 25.03.21 plan działania na rzecz rozwoju produkcji ekologicznej. Jego ogólnym celem jest zwiększenie produkcji i konsumpcji produktów ekologicznych, zajęcie do 2030 r. pod uprawy ekologiczne 25% użytków rolnych i znaczne zwiększenie akwakultury ekologicznej.

Czytaj więcej...

430 milionów na Preludium i Opus

Utworzono: poniedziałek, 15 marzec 2021 Anna Leszkowska


Narodowe Centrum Nauki ogłosiło dwudziestą edycję konkursu Preludium na projekty badawcze dla osób nieposiadających stopnia naukowego doktora i dwudziestą pierwszą edycję konkursu Opus na projekty badawcze dla naukowców na wszystkich etapach kariery naukowej. Łączny budżet obydwu flagowych konkursów NCN wynosi aż 430 mln zł.

Czytaj więcej...

Obywatelska nauka

Utworzono: sobota, 20 marzec 2021 Anna Leszkowska


foto do stojak 1

 

 

 

 

 
MammalNet
to europejski projekt nauki obywatelskiej, finansowany przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA), mający na celu zaangażowanie obywateli mających kontakt z dziką przyrodą, specjalistów od ochrony przyrody, osoby zarządzające populacjami dzikich zwierząt, a także naukowców, do gromadzenia danych na temat rozmieszczenia i liczebności dzikich ssaków.

Czytaj więcej...

Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej

Utworzono: niedziela, 14 marzec 2021 Anna Leszkowska


W dniach od 22 do 28 marca 2021 odbędzie się – tym razem online – 17 edycja Festiwalu Nauki w Dąbrowie Górniczej, który organizuje Akademia WSB oraz Urząd Miasta Dąbrowa Górnicza. W ciągu 7 dni odbędzie się 80 inspirujących spotkań, w których udział weźmie 60 osobowości świata nauki.

Czytaj więcej...

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd