Materiały dostępne wyłącznie w wersji elektronicznej.

CEUS-UNISONO - nowy konkurs

Utworzono: poniedziałek, 24 luty 2020 Anna Leszkowska

 

Wystartował konkurs na projekty badawcze realizowane przez zespoły z Polski, Austrii, Czech i Słowenii. Do rozdysponowania wśród polskich zespołów naukowych, które złożą wniosek do końca 2020 r., jest 20 mln złotych.

Czytaj więcej...

XVI Festiwal Nauki w Akademii WSB

Utworzono: wtorek, 04 luty 2020 Anna Leszkowska


Już 9 marca w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej oraz wydziałach zamiejscowych uczelni w Cieszynie, Żywcu, Krakowie i Olkuszu wystartuje 16 edycja Festiwalu Nauki. W ciągu 9 dni odbędzie się 150 ciekawych wykładów, warsztatów i debat na temat nowych technologii, zmian społeczno-ekonomicznych i ekologii. Do tego strefa pokazu i strefa chilloutu, laboratoria, spektakle teatralne i zmagania programistów w hackatonie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Czytaj więcej...

Ponad 210 mln zł na Maestro, Sonatę Bis i Uwerturę

Utworzono: wtorek, 18 luty 2020 Anna Leszkowska

 

Narodowe Centrum Nauki przyznało granty na badania podstawowe doświadczonym naukowcom, uczonym planującym utworzenie zespołu badawczego oraz badaczom chcącym odbyć staż w zagranicznych zespołach badawczych realizujących granty ERC.

Czytaj więcej...

Budowanie masy krytycznej w nauce

Utworzono: niedziela, 02 luty 2020 Anna Leszkowska


„Inno Thinking - nauka dla społeczeństwa” – pod takim hasłem odbywała się 30.01.20 konferencja w Instytucie Fizyki PAN w Warszawie.
Konferencja była posumowaniem programu Inkubator Innowacyjności 2.0, którego celem jest szukanie rozwiązań w zakresie komercjalizacji prowadzonych w zespole prof. Marka Godlewskiego z IF PAN badań naukowych, głównie z zakresu medycyny i ochrony środowiska.

Czytaj więcej...

Australijska przyroda

Utworzono: czwartek, 13 luty 2020 Anna Leszkowska

 

australia2W Muzeum Ziemi PAN w Warszawie do 2.03.20 można oglądać wystawę fotografii pt. „Australia przed ogniem”.

Czytaj więcej...

Wykład w Muzeum Ziemi PAN

Utworzono: wtorek, 28 styczeń 2020 Anna Leszkowska

 

Muzeum Ziemi PAN w Warszawie  zaprasza 9.02.20 o godz. 13 na wykład pt. "Najwieksze wymarłe zwierzęta". Będzie to kolejne spotkanie z cyklu „Wykłady paleontologiczne Muzeum Ziemi”.

Czytaj więcej...

DMC Firewall is a Joomla Security extension!