Materiały dostępne wyłącznie w wersji elektronicznej.

Przyroda Europy pod presją

Utworzono: poniedziałek, 19 październik 2020 Anna Leszkowska

W1

 

 

 

 

 

 

 

 
Z nowego sprawozdania Komisji Europejskiej dotyczącego oceny jakości przyrody w Europie wynika, iż stan stan chronionych siedlisk i gatunków nadal się pogarsza. Odpowiada za to głównie intensywna uprawa rolna, urbanizacja, niezrównoważona gospodarka leśna i zmiany w siedliskach słodkowodnych.

Czytaj więcej...

100 lat ochrony środowiska w Polsce

Utworzono: środa, 23 wrzesień 2020 Anna Leszkowska

Pod takim tytułem odbyła się 15-16.06.20 w Warszawie konferencja zorganizowana przez Instytut na rzecz Ekorozwoju, a jej owocem jest wydana obecnie obszerna i wartościowa merytorycznie publikacja, też tak zatytułowana.

Czytaj więcej...

Klips do diagnostyki nowotworów skóry

Utworzono: czwartek, 08 październik 2020 Anna Leszkowska


Zespół naukowców z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego: dr Robert Koprowski, prof. Zygmunt Wróbel, oraz z oraz ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego: dr Sławomir Wilczyński i prof. Barbara Błońska-Fajfrowska skonstruowali urządzenie ułatwiające diagnostykę nowotworów skóry.

Czytaj więcej...

Intarg@2020 online

Utworzono: niedziela, 20 wrzesień 2020 Anna Leszkowska


Do 10 października można przesyłać zgłoszenia udziału w specjalnej edycji XIII Międzynarodowych Targów i Konkursu INTARG ® 2020 Online – Innowacje Społeczne. Ich organizatorem jest Eurobusiness-Haller i Fundacja Rozwoju Innowacji Społecznych.

Czytaj więcej...

Poglądy a klimat

Utworzono: wtorek, 06 październik 2020 Anna LeszkowskaCo ma wspólnego wykształcenie i poglądy polityczne z tym, jaki stosunek mają ludzie do nadchodzącej katastrofy klimatycznej? Na to pytanie odpowiedziały badaczki z Instytutu Psychologii UJ, a wyniki ich analiz ukazały się właśnie w prestiżowym czasopiśmie “Nature Climate Change”.

Czytaj więcej...

Miliard euro dla naukowego Zielonego Ładu

Utworzono: piątek, 18 wrzesień 2020 Anna Leszkowska


Komisja Europejska ogłosiła 17.09.20 zaproszenie do składania wniosków o wartości 1 mld euro na projekty w zakresie badań naukowych i innowacji dotyczące kryzysu klimatycznego i ochrony unikalnych ekosystemów i różnorodności biologicznej w Europie.
Finansowane ze środków programu „Horyzont 2020” zaproszenie pobudzi odbudowę Europy po kryzysie związanym z koronawirusem, przekształcając ekologiczne wyzwania w szanse na innowacyjne rozwiązania.

Czytaj więcej...

Our website is protected by DMC Firewall!