Materiały dostępne wyłącznie w wersji elektronicznej.

Zaskoczenie ekonomistów

Utworzono: niedziela, 19 styczeń 2020 Anna Leszkowska


W Polskim Towarzystwie Ekonomicznym 16.01.20 w ramach konwersatoriów „Czwartki u ekonomistów” odbyła się debata pn. „Gospodarka nieposłuszna ekonomistom”.Była ona zainspirowana najnowszą książką prof. Andrzeja Sopoćki pt. „Zaskakujący kapitalizm. Miraże ekonomii XXI wieku”.

Czytaj więcej...

Krakowskie wina in spe

Utworzono: niedziela, 22 grudzień 2019 Anna Leszkowska


Na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie od semestru letniego w 2020 roku zostanie uruchomiona rekrutacja na nowy kierunek studiów II stopnia – Winogrodnictwo i Enologia. Studia uruchomione na Wydziale Biotechnologii i Ogrodnictwa trwać będą trzy semestry (1,5 roku) i zakończą się egzaminem magisterskim.

Czytaj więcej...

PISA 2018 - sukces uczniów i nauczycieli

Utworzono: środa, 15 styczeń 2020 Anna Leszkowska

Instytut Problemów Współczesnej Cywilizacji im. Marka Dietricha (IPWC), Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) oraz Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego (RGNiSzW) zorganizowały 14.01.20 na Politechnice Warszawskiej konferencję dotyczącą wyników badania w ramach Programu Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów –PISA (Programme for International Student Assessment) - pn. Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość. Omawiane na niej były wyniki z badania wykonanego w 2018 roku ze szczególnym uwzględnieniem uczniów polskich.

Czytaj więcej...

Sonatina 4 i Etiuda 8

Utworzono: wtorek, 17 grudzień 2019 Anna Leszkowska


Narodowe Centrum Nauki już po raz czwarty otwiera nabór wniosków w konkursie Sonatina a po raz ósmy w konkursie Etiuda. Polscy naukowcy będą mogli ubiegać się w nich  o finansowanie projektów badawczych i stypendiów doktorskich. Łączny budżet ogłoszonych konkursów to 30 milionów złotych.

Czytaj więcej...

Bałkany w fotografii

Utworzono: środa, 15 styczeń 2020 Anna Leszkowska

 

MZW Muzeum Ziemi PAN do 2.02.20 czynna jest wystawa fotografii Tomasza Strączka pn. Bałkany dalekie lecz bliskie.

Czytaj więcej...

Szkoła realizmu politycznego

Utworzono: poniedziałek, 16 grudzień 2019 Anna Leszkowska


walickiKatedra Studiów Wschodnich Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego zorganizowała na UW 11.12.19 spotkanie na temat książki prof. Andrzeja Walickiego O Rosji inaczej.

Czytaj więcej...

Our website is protected by DMC Firewall!