Zdrowie, bezpieczeństwo, wysokie technologie, pieniądz, świat, a nawet …. miłość – to tematy przewodnie 12 Festiwalu Nauki organizowanego przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.

Festiwal rozpoczyna się 14 marca 2016 roku i trwa tydzień. W trakcie wydarzenia uczestnicy mogą wybierać spośród ponad 80 spotkań festiwalowych. Będą mieli okazję spotkać się z wybitnymi postaciami – przedstawicielami nauki, sztuki, muzyki, sportu.

Wydarzenie wciąż cieszy się niesłabnącym powodzeniem od 12 lat. Co rok przeistacza niespełna 130 tysięczne miasto Dąbrowa Górnicza w tętniącą życiem stolicę polskiej nauki, w której przez 7 dni odbywają się debaty światowej sławy naukowców, spektakularne pokazy, eksperymenty, warsztaty  i wykłady.

12 Festiwal Nauki zainauguruje debata panelowa pt. „Od nędzy do pieniędzy. W gronie panelistów debaty znajdą się: prof. prof. Krzysztof Jajuga, Bogdan Nogalski, Marek S. Szczepański, a także przedstawiciele biznesu z Polski i zagranicy: Gerd Fink, Mike Musil oraz Grzegorz Lot. Debata odbędzie się 16 marca o godz. 11.00 w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Z kolei 18 marca o godz. 12.00 organizatorzy zapraszają do udziału w debacie pt. „Pieniądze to nie wszystko”, w której uczestniczyć będą: dr Joanna Heidtman, prof. Anusz Majcherek i Jan Mela.

Drugi rok kontynuowany będzie projekt dedykowany szkołom ponadgimnazjalnym pn. „Nauka na zamówienie”, w ramach którego nauczyciele mogą wybrać wykłady, które odbędą się w siedzibie szkoły.

Festiwal Nauki jest otwarty i bezpłatny. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.wsb.edu.pl/festiwalnauki.