banner


W dniach 16-18 października 2013 odbędzie się siódma edycja Bioinnovation International Summit. W Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku na Ołowiance spotkają się naukowcy i przedsiębiorcy z obszaru biotechnologii.



Tegoroczne wydarzenie jest połączeniem ScanBalt Forum oraz Bioinnovaion International Summit i zostało nazwane Bioinnovation & ScanBalt Forum 2013. Spotkają się na nim ci, którzy szukają partnerów do rozwijania swoich badań, inwestorów dla swoich pomysłów i inspiracji na kolejne lata pracy naukowej.
W organizację tej edycji zaangażowały się Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed, ScanBalt, Pro Science i Fundacja Innovation Synergy, a partnerem wydarzenia są Miasto Gdańsk oraz Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego InvestGDA.

Jest to kontynuacja i poszerzenie wątków prezentowanych oraz dyskutowanych podczas poprzednich edycji konferencji goszczących na Pomorzu w ramach projektu pod poprzednią nazwą Bioinnowacje.
„Wszystko zaczęło się od Bioinnowacji w 2007 roku. Wtedy grupa studentów biotechnologii z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Medycznej w Gdańsku rozczarowanych rynkiem pracy i liczbą faktycznie biotechnologicznych firm w Polsce, postanowiła zrobić coś na własny rachunek, aby zmieniać swoje najbliższe otoczenie.” - mówi Marek Kuźbicki, prezes PRO SCIENCE Polska Sp. z o.o.

Konferencje z serii Bioinnovation stanowią jedyną w swoim rodzaju platformę spotkań nauki i biznesu o zasięgu międzynarodowym. Celem spotkań jest pobudzanie współpracy nauki i biznesu w obszarze nauk biomedycznych i przyrodniczych. Dzięki szerokiej współpracy z wieloma podmiotami, m. in. ze ScanBalt, organizatorom konferencji udało się poszerzyć jej horyzonty tematyczne. W tym roku pojawią się zatem także zagadnienia związane z ochroną środowiska oraz wzajemnego oddziaływania człowieka i ekosystemu.

„Chcieliśmy pokazać różne rozwiązania z całego świata, różne projekty i pomysły, które mają charakter aplikacyjny. Różne twarze biotechnologii (...). Taki był zamysł, by pokazać jak najwięcej ciekawostek, nie robić nudnego spotkania, skupiającego się na zawężonej tematyce. Chcieliśmy, żeby każdy mógł odnaleźć coś dla siebie. ” - mówi Dawid Nidzworski, partner Marka Kuźbickiego w PRO SCIENCE oraz w wielu innych inicjatywach łączących biznes i naukę.

Zarówno duże zróżnicowanie tematów, jak i ciągle rosnące zainteresowanie ze strony uczestników, wymusiło na organizatorach wprowadzenie podziału na panele i warsztaty prowadzone równolegle. Stanowi to kolejny krok w rozwoju konferencji Bioinnovation, jednej z nielicznych tego rodzaju konferencji dla naukowców w kraju, która zyskała wiernych uczestników. Ci, którzy jako studenci uczestniczyli w pierwszej edycji konferencji obecnie przyjeżdżają już jako doktorzy lub prezesi własnych firm biotechnologicznych.

Więcej - www.bioinnovation.pl.