W tegorocznej (trzeciej) edycji konkursu GreenEvo nagrodzono 10 polskich firm, które poprzez swoje nowoczesne technologie przyczyniają się do poprawy stanu środowiska naturalnego.

GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii -  to projekt Ministerstwa Środowiska, które wyszukuje najlepsze polskie technologie sprzyjające ochronie środowiska i wspiera ich międzynarodowy transfer.

Co roku polskie firmy zgłaszają do udziału w przedsięwzięciu nowe, innowacyjne rozwiązania. Te następnie oceniają niezależni eksperci, wybierając laureatów. Uczestnictwo w projekcie i marka GreenEvo gwarantuje firmom, między innymi, szkolenia i usługi doradcze oraz pomoc w udoskonalaniu oferty tak, by jak najlepiej zaspokajać oczekiwania zagranicznych kontrahentów.

W tegorocznej edycji GreenEvo spośród 14 nominowanych firm, nagrodzono 10 przedsiębiorstw, oferujących łącznie 11 technologii przyjaznych środowisku.

Firmy zakwalifikowane do GreenEvo biorą udział w zagranicznych misjach handlowych oraz szkoleniach. Dotychczas uczestnicy GreenEvo wzięli udział w około 30 wyjazdach na misje gospodarcze, targi środowiskowe i spotkania biznesowe.

W ramach projektu przedsiębiorcy mogą także, przy współudziale ekspertów Ministerstwa Środowiska, skorzystać ze wsparcia marketingowego i sprzedażowego oraz pomocy prawnej w zakresie ochrony własności przemysłowej.

Więcej informacji: www.greenevo.gov.pl