banner


baner
W tym roku konferencja Bioinnovation International Summit – International Conference on Molecular Biotechnology and Innovations for Healthy Life - odbędzie się w dniach 22-23 października. Termin zgłoszeń prezentacji plakatów prezentujących aplikacyjne projekty badawcze mogące zainteresować inwestora mija 10 września.



Wydarzenie to jest kontynuacją i poszerzeniem wątków prezentowanych oraz dyskutowanych podczas pięciu poprzednich edycji konferencji goszczących na Pomorzu w ramach projektu pod poprzednią nazwą Bioinnowacje. „Wszystko zaczęło się od Bioinnowacji w 2007 roku. Wtedy grupa studentów biotechnologii z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Medycznej w Gdańsku rozczarowanych rynkiem pracy i liczbą faktycznie biotechnologicznych firm w Polsce, postanowiła zrobić coś na własny rachunek aby zmieniać swoje najbliższe otoczenie.” - mówi Marek Kuźbicki, prezes PRO-SCIENCE Polska Sp. z o.o.

Bioinnowacje, jako jedna z nielicznych tego rodzaju konferencji dla naukowców w kraju, zyskała wiernych uczestników. Ci, którzy jako studenci uczestniczyli w pierwszej edycji konferencji obecnie przyjeżdżają na konferencję jako doktorzy lub prezesi własnych firm biotechnologicznych. Zmieniło się też samo wydarzenie, którego międzynarodowy charakter spowodował, że od roku 2010 przyjęło ono nazwę Bioinnovation International Summit. Obecnie stanowi ono jedyną w swoim rodzaju platformę spotkań nauki i biznesu o zasięgu międzynarodowym. Celem spotkań jest pobudzanie współpracy nauki i biznesu w obszarze nauk biomedycznych i przyrodniczych.

W tym roku konferencję organizują spółka Pro Science Polska, fundacja Centrum Transferu Technologii Synergy i konsorcjum naukowe, w którego skład wchodzi Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed oraz Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej.

W programie znajdą się prezentacje osiągnięć naukowych mających aplikacyjny charakter – z kraju i zagranicy. Wkład firm będzie polegał na zadbaniu o aspekt komercjalizacji tychże osiągnięć. Goście ze świata przedstawią uczestnikom konferencji proces transferu technologii poza granicami Polski oraz problem ochrony własności intelektualnej.

Duże zainteresowanie zeszłoroczną sesją plakatową sprawiły, że w tym roku zaplanowano zwiększenie możliwości prezentacji aplikacyjnych projektów naukowych. Sesja posterowa oraz tematyczne związane będą z:

  • polskimi i zagranicznymi prezentacjami osiągnięć naukowych mających szczególny potencjał aplikacyjny,

  • kwestiami dotyczącymi komercjalizacji projektów badawczych i transferem technologii,

  • ochroną własności intelektualnej

Organizatorzy zapraszają zainteresowanych naukowców do prezentacji posterów dotyczących aplikacyjnych projektów badawczych z zakresu m.in.: biologii, medycyny, biotechnologii, farmacji, chemii, fizyki. Termin rejestracji prezentacji plakatów i nadsyłania abstraktów na stronie www.bioinnovation.pl mija 10 września 2012.